State Representative

1st District
Richard (Rick) Goche (Democrat)
Wayne Krieger (Republican)

2nd District
Tim J Freeman (Republican)
Harry McDermott (Democrat)

3rd District
Ron Maurer (Republican)
Julie Rubenstein (Democrat)

4th District
Dennis Richardson (Republican)
Keith Wangle (Independent)

5th District
Pete Belcastro (Independent)
Peter Buckley (Democrat)

6th District
Sal Esquivel (Republican)
Lynn Howe (Democrat)

7th District
Bruce Hanna (Republican)
Donald Nordin (Democrat)

8th District
Paul R Holvey (Democrat)

9th District
Al Pearn (Republican)
Arnie Roblan (Democrat)

10th District
Jean Cowan (Democrat)

11th District
Phil Barnhart (Democrat)

12th District
Elizabeth Terry Beyer (Democrat)
Sean MP VanGordon (Republican)

13th District
Nancy Nathanson (Democrat)

14th District
Chris Edwards (Democrat)

15th District
Dick Olsen (Democrat)
Andy Olson (Republican)

16th District
Sara A Gelser (Democrat)

17th District
Sherrie Sprenger (Republican)
Dan Thackaberry (Democrat)

18th District
Jim Gilbert (Democrat)
Vic Gilliam (Republican)

19th District
Kevin Cameron (Republican)
Hanten (HD) Day (Democrat)

20th District
Vicki Berger (Republican)
Richard Riggs (Democrat)

21st District
Brian Clem (Democrat)

22nd District
Tom M Chereck, Jr (Republican)
Betty Komp (Democrat)

23rd District
Jason Brown (Democrat)
Jim Thompson (Republican)

24th District
Bernt (Al) Hansen (Democrat)
Jim Weidner (Republican)

25th District
Kim Thatcher (Republican)

26th District
Jessica Adamson (Democrat)
Marc Delphine (Libertarian)
Matt Wingard (Republican)

27th District
Tobias Read (Democrat)

28th District
Jeff Barker (Democrat)

29th District
Chuck Riley (Democrat)
Terry L Rilling (Independent)

30th District
Andy Duyck (Republican)
David Edwards (Democrat)

31st District
Brad Witt (Democrat)

32nd District
Deborah Boone (Democrat)

33rd District
Mitch Greenlick (Democrat)

34th District
Chris Harker (Democrat)

35th District
Larry Galizio (Democrat)
Tony Marino (Republican)

36th District
Jay A Ellefson (Libertarian)
Mary Nolan (Democrat)
Steve Oppenheim (Republican)

37th District
Scott Bruun (Republican)
Michele Eberle (Democrat)

38th District
Chris Garrett (Democrat)
Steve Griffith (Republican)

39th District
Toby Forsberg (Democrat)
Bill Kennemer (Republican)

40th District
Dave Hunt (Democrat)

41st District
Carolyn Tomei (Democrat)

42nd District
Chris Extine (Pacific Green)
Jules Kopel-Bailey (Democrat)

43rd District
Chip Shields (Democrat)

44th District
Tina Kotek (Democrat)

45th District
Michael E Dembrow (Democrat)
Jim Karlock (Libertarian)

46th District
Ben Cannon (Democrat)

47th District
Jefferson Smith (Democrat)

48th District
Mike Schaufler (Democrat)

49th District
Nick Kahl (Democrat)
John Nelsen (Republican)

50th District
John Lim (Republican)
Greg Matthews (Democrat)

51st District
Brent Barton (Democrat)
Linda Flores (Republican)

52nd District
Matt Lindland (Republican)
Suzanne VanOrman (Democrat)

53rd District
Conrad Ruel (Democrat)
Gene Whisnant (Republican)

54th District
Chuck Burley (Republican)
Judy Stiegler (Democrat)

55th District
George Gilman (Republican)

56th District
Bill Garrard (Republican)

57th District
Jerome (Jerry) Sebestyen (Democrat)
Greg Smith (R)

58th District
Bob Jenson (R)
Ben Talley (Democrat)

59th District
Mike Ahern (Democrat)
John E Huffman (Republican)

60th District
Cliff Bentz (Republican)